Skok technologiczny w rozwoju aparatów słuchowych

Kłopoty ze słuchem to coraz częstszy problem w obecnych czasach. Nie dotyczy on tylko osób starszych, jak to bywało w przeszłości, ale coraz młodszych pokoleń. Szacuje się, że około 6 milionów polaków cierpi na niedosłuch. Jednak wiele z tych osób nie decyduje się na wizytę u specjalisty oraz zakup aparatu słuchowego.

Dlaczego nie sięgamy po pomoc? 

Osoba słysząca często nie zdaje sobie sprawy, jak wstydliwy i kłopotliwy może być to problem dla człowieka, który zaczyna niedosłyszeć. Kiedy dźwięki powoli przestają do nas docierać, musimy prosić o powtórzenie wypowiedzi naszych rozmówców, zaczynamy czuć się wykluczeni. Kłopoty ze słuchem mogą prowadzić do problemów z samoakceptacją, a nawet zaburzeń nastroju. Jednocześnie jednak, jest duża obawa, aby udać się do specjalisty. Wizja aparatu słuchowego wciąż jest przerażająca. Często kojarzony jest on z wielkim urządzeniem włożonym do ucha, niekoniecznie dobrze działającym. Kiedy myślimy o osobie z aparatem słuchowym, wyobrażamy sobie kogoś kto krzyczy i stuka w to urządzenie, aby lepiej działało. Tymczasem technologia medyczna weszła na zupełnie inny poziom i ma wiele do zaoferowania!

Nowoczesne aparaty słuchowe

To miniaturowe, praktycznie niewidoczne urządzenia, niczym mini komputery, które doskonale dopasowują się do każdej osoby indywidualnie. Na rynku obecnie dostępnych jest kilkanaście modeli aparatów słuchowych. Możemy wybierać w kształtach, kolorach, a co więcej, niektóre z nich możesz połączyć ze swoim Iphonem, dzięki specjalnej aplikacji! 

Podczas wizyty u specjalisty zostanie Ci przedstawionych kilka rozwiązań i wspólnie wybierzecie najbardziej komfortowe dla Ciebie. Dodatkowo, wiele z aparatów możesz przetestować w domu i przekonać się, że znowu możesz żyć normalnie!

Nie tylko uczucie wstydu hamuje nas przed decyzją o zakupie aparatu słuchowego. To też duża inwestycja finansowa i często pojawia się obawa, czy najzwyczajniej będzie nas na to stać. Warto jednak pamiętać, że jest duża szansa na refundację, nawet najnowocześniejszych aparatów słuchowych.

Badania pokazują, że problemów ze słuchem będzie coraz więcej, a aparat słuchowy zacznie być tak często używany jak okulary. Warto przełamać stereotyp myślenia o osobie niedosłyszącej, jako innej i gorszej. Najnowsza technologia znakomicie w tym pomaga, udostępniając nam najnowocześniejsze rozwiązania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.