Asortyment sklepu medycznego

Artykuły medyczne mają umożliwić efektywną rehabilitację, zapewnić wysoki komfort i być zgodne z zasadami higieny oraz bezpieczeństwa. Wszelkie akcesoria tego rodzaju dostępne są w sklepach medycznych.  Można w nich znaleźć szerokie spektrum produktów – od opatrunków i ortez, przez kule czy materace przeciwodleżynowe aż po sprzęt taki jak łóżka rehabilitacyjne czy wózki inwalidzkie.

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych
Wiele osób, które dopiero co wyszły z placówki medycznej albo chorują przewlekle ma problem z poruszaniem się. Sklep medyczny w Bydgoszczy oferuje więc szeroki wybór sprzętu, który w takiej sytuacji okaże się pomocny. Jednym z podstawowych produktów są kule łokciowe, które zapewniają odpowiednią stabilizację bez obciążania dołów pachowych. Oprócz tego dostępne są także podpórki oraz balkoniki. Dla pacjentów niepełnosprawnych sklep przygotował natomiast wózki inwalidzkie pozwalające ich użytkownikom na samodzielne i komfortowe przemieszczanie się z miejsca na miejsce.

Sprzęt niezbędny przy rehabilitacji
Osoby przewlekle chore, jak i pacjenci po pobycie w sanatorium, szpitalu czy innym ośrodku medycznym, bardzo często wymagają rehabilitacji w domu. W związku z tym konieczne jest zaopatrzenie się w sprzęt, który umożliwi efektywny i komfortowy powrót do zdrowia. Jednym z podstawowych akcesoriów są w tym wypadku materace i poduszki przeciwodleżynowe. Sklep medyczny oferuje jednak także profesjonalne łóżka pozwalające na posadzenie chorego i ułożenie go w wygodnej pozycji.

Artykuły ortopedyczne
Sklepy medyczne w Bydgoszczy oferują także produkty ortopedyczne, dzięki którym możliwe jest lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym czy efektywne ćwiczenie mięśni i stawów. Tego rodzaju produkty okazują się niezbędne w przypadku urazów czy dopiero co przebytych operacji. Po niektóre akcesoria często sięgają też sportowcy. Wśród dostępnych produktów na szczególną uwagę zasługują ortezy, czyli miękkie i twarde stabilizatory mięśni i stawów. Stosowane są zarówno po zabiegach chirurgicznych, jak i po przebytych urazach. Często wybieranym produktem są także ergonomiczne, piankowe poduszki ortopedyczne, które dopasowują się do kształtu ciała, a dzięki temu zapewniają wsparcie dla głowy podczas snu.

Pozostałe akcesoria
To jednak nie wszystkie produkty, które oferuje sklep medyczny w Bydgoszczy. Można tu także znaleźć takie produkty jak opatrunki, aparaty słuchowe, opaski uciskowe i produkty higieniczne, w tym pieluchomajtki, rozmaite kremy czy środki do dezynfekcji. Asortyment bogaty jest także w peruki, turbany oraz produkty tworzone z myślą o zdrowiu stóp. Znajdują się tu więc między innymi wkładki ortopedyczne, profilowane buty czy obuwie pooperacyjne. Oprócz tego sklep oferuje glukometry, produkty dla amazonek, a także podstawowe akcesoria medyczne, które powinny znaleźć się w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.