Skontaktuj się ze specjalistą:
tel. 71 307 43 00
logo p

Aparat słuchowy dla seniora – jak wybrać najlepszy model? 

Kiedy warto rozważyć kupno aparatu słuchowego?

Objawy takie jak trudności w rozumieniu mowy, częste proszenie o powtórzenie zdań i zwiększanie głośności w telewizji mogą wskazywać na potrzebę noszenia aparatu słuchowego. Jeżeli doświadczasz tych objawów, jak najszybciej udaj się na wizytę u laryngologa, który przeprowadzi badanie słuchu. Warto również rozważyć wykonanie testu słuchu online, który można zrobić w domu. Jeśli test i badanie potwierdzą ubytek słuchu, laryngolog może zalecić noszenie aparatu słuchowego. W takim przypadku można rozpocząć poszukiwania odpowiedniego modelu.

Różnice między rodzajami aparatów słuchowych. Jak wybrać najlepszy model?

Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego może być zadaniem wymagającym. Ważne jest, aby znaleźć model, który idealnie dopasuje się do potrzeb użytkownika, zapewniając optymalne doznania słuchowe. Przed zakupem warto porównać różne marki i modele, biorąc pod uwagę zarówno wygląd, specyfikacje techniczne, jak i cenę. Istnieją różne rodzaje aparatów słuchowych, takie jak aparaty wewnątrzuszne i zauszne. Aparaty zauszne mogą być typu BTE (zauszne) lub RITE (zauszne z dźwiękowodem umieszczonym wewnątrz przewodu słuchowego). Aparaty wewnątrzuszne są mniejsze i bardziej dyskretne, umieszczane wewnątrz ucha. Ważne jest skonsultowanie się z protetykiem słuchu w celu dobrania najlepszego rodzaju aparatu dla naszych potrzeb.

Pierwszy aparat słuchowy powinien być jak najbardziej dopasowany, aby użytkowanie było komfortowe. Protetyk słuchu przeprowadzi wywiad, aby poznać naszą codzienność i problemy związane ze słuchem, co pomoże w wyborze odpowiedniego aparatu. Po zakupie aparat zostanie dostosowany do naszych potrzeb i skalibrowany według indywidualnych ustawień. Specjalista udzieli również wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji i użytkowania aparatu, aby służył jak najdłużej i zapewniał najlepszą jakość dźwięku. Początkowo noszenie aparatu słuchowego może być dziwnym uczuciem, ale po kilku dniach komfort użytkowania z pewnością się zwiększy.

Ceny aparatów słuchowych

Ceny aparatów słuchowych zależą od modelu i rodzaju aparatu. W naszej ofercie znajdują się aparaty w różnych przedziałach cenowych, począwszy od 1529 złotych. Ceny aparatów słuchowych są determinowane przez kilka czynników. Bardziej zaawansowane technologicznie i dyskretne aparaty zazwyczaj są droższe. Oprócz ceny aparatu, należy wziąć pod uwagę również koszty serwisu, konserwacji, baterii i ewentualnych dodatkowych akcesoriów. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania dla aparatu słuchowego. Przysługuje ona wszystkim, którzy spełniają określone warunki. Aby dowiedzieć się więcej na temat dofinansowania aparatu słuchowego, zachęcamy do kontaktu z naszymi protetykami słuchu.

Słysz lepiej

Bez względu na wiek, możesz cieszyć się dobrą jakością słuchu! Jeśli zastanawiasz się, jaki aparat słuchowy wybrać, skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów, którzy pomogą Ci znaleźć idealny model. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.aparatsluchowy.com, gdzie znajdziesz najlepsze aparaty słuchowe i wygodnie dokonasz zakupu. Oprócz aparatów słuchowych, oferujemy również akcesoria do nich.

Ostatnie artykuły

Zapisz się do newslettera

Subskrybuj, aby otrzymywać nasze najnowsze aktualizacje na swoją skrzynkę odbiorczą!

Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie używania aparatów słuchowych lub nie wiesz jaki aparat słuchowy wybrać zapraszamy do kontaktu z naszymi protetykami: