Skontaktuj się ze specjalistą:
tel. 71 307 43 00
logo p

Ceny aparatów słuchowych – ile kosztuje nowy aparat słuchowy? 

Co wpływa na cenę aparatu słuchowego?

Cena aparatu słuchowego zależy od wielu czynników. Warto porównać dostępne modele, ponieważ różnią się ceną w zależności od marki, rodzaju, parametrów, wielkości i funkcji dodatkowych. Na naszej stronie znajdziesz najlepsze marki i ceny aparatów słuchowych. Oferujemy również atrakcyjne promocje, więc warto nas regularnie odwiedzać. Istotny wpływ na cenę ma możliwość skorzystania z programu dofinansowania, który pomaga obniżyć koszty. Wybierając aparat ze naszej oferty, odliczysz dofinansowanie, płacąc tylko własny udział.

Rodzaje aparatów słuchowych:

  • Aparaty zauszne BTE

Nowoczesne aparaty słuchowe są dostępne w różnych rodzajach. Jednym z popularnych typów jest aparat słuchowy zauszny (BTE), który składa się z trzech części: głównej, noszonej za uchem, dousznej oraz dźwiękowodu. Te niewielkich rozmiarów aparaty są praktycznie niewidoczne, gdyż są umieszczone za uchem i ukryte pod włosami. Ich lekka konstrukcja zapewnia wygodę noszenia. Dodatkową zaletą aparatów zausznych jest obecność przycisków na obudowie, umożliwiających regulację programów i głośności. Dzięki większej pojemności akumulatora/baterii, czas działania tych aparatów jest wystarczający. W naszych gabinetach oraz sklepie internetowym oferujemy zauszne aparaty słuchowe takich renomowanych producentów jak Phonak, Audio Service, Bernafon, Signia i Oticon.

  • Aparaty zauszne RITE

Aparaty słuchowe typu RITE, które umieszcza się w uchu, są podobne do aparatów BTE. Część zauszna aparatu i słuchawka są połączone przewodem. Taki układ zapewnia optymalne wzmocnienie dźwięku, doskonałą korekcję słuchu oraz mniejsze rozmiary samego aparatu. Aparaty słuchowe RITE są wyposażone w pojemną baterię i dostępne w różnych kolorach. Są dostępne w ofercie wielu producentów, takich jak Phonak, Bernafon, Signia, Oticon i Audio Service. Ceny aparatów słuchowych RITE zazwyczaj są nieco wyższe od aparatów BTE.

  • Aparaty wewnątrzuszne typu ITE

Aparaty słuchowe ITE są umieszczane całkowicie wewnątrz ucha. Sterowanie nimi odbywa się za pomocą pilota lub przycisku dostosowanego do preferencji pacjenta. Budowa i wygląd tych aparatów mogą się różnić w zależności od producenta. Zapewniają one najwyższą dyskrecję, są niemalże niewidoczne, co przyczyniło się do nazywania ich „niewidocznymi aparatami słuchowymi”. Są idealne dla osób noszących okulary i uprawiających sport. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne nie są odpowiednie dla osób z ciężkim ubytkiem słuchu ani dla tych, które mają wąskie przewody słuchowe. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne znajdziesz w ofercie marek: Signia i Audio Service.

Dofinansowanie na aparaty słuchowe w 2023 roku

W roku 2023 limit dofinansowania dla osób dorosłych wynosi 1500 zł. W ramach tego programu, klient ponosi 30% udziału własnego, co oznacza faktyczną dopłatę w wysokości 1050 zł za aparat słuchowy. Udział własny to kwota, jaką klient musi samodzielnie wnosić. W praktyce oznacza to, że można odliczyć 1050 zł od ceny aparatu. 

Wybierz najlepszy aparat dla siebie

U nas aparaty słuchowe są objęte 36-miesięczną gwarancją. Rozumiemy, że cena jest ważnym czynnikiem przy wyborze, dlatego w naszych gabinetach oraz na stronie internetowej oferujemy szeroki zakres cenowy aparatów słuchowych. Najtańsze modele zaczynają się od 1 529 zł, a najdroższe mogą kosztować około 10 000 zł za jedną słuchawkę. Jednak radzimy, aby nie kierować się wyłącznie ceną. Przy wyborze aparatu skup się również na parametrach i funkcjach, które pozwolą Ci słyszeć lepiej. Najważniejsze jest zapewnienie komfortu użytkowania aparatu słuchowego. Większość aparatów posiada dodatkowe funkcje, które uprzyjemniają korzystanie z nich. Dzięki technologii Bluetooth możesz je łączyć z innymi urządzeniami i używać aparatów jak słuchawek, a także przez nie rozmawiać. Protetyk słuchu pomoże Ci znaleźć odpowiedni aparat dla Twojego uszkodzenia słuchu. Niezależnie od kosztu aparatu, każdy aparat słuchowy poprawi jakość Twojego słyszenia i tym samym jakość Twojego życia. 

Ostatnie artykuły

Zapisz się do newslettera

Subskrybuj, aby otrzymywać nasze najnowsze aktualizacje na swoją skrzynkę odbiorczą!

Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie używania aparatów słuchowych lub nie wiesz jaki aparat słuchowy wybrać zapraszamy do kontaktu z naszymi protetykami: