Skontaktuj się ze specjalistą:
tel. 71 307 43 00

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne – dla kogo, ceny i rodzaje

Aparaty słuchowe, których nie widać

Aparaty wewnątrzuszne, często określane również jako niewidoczne aparaty słuchowe, charakteryzują się małym rozmiarem i umiejscowieniem w uchu, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne. Umieszcza się je w kanale słuchowym ucha zewnętrznego, podobnie jak douszne słuchawki do słuchania muzyki. W przeciwieństwie do aparatów słuchowych zausznych, aparaty wewnątrzuszne nie posiadają widocznego przewodu ani dźwiękowodu. Dzięki temu najmniejsze modele aparatów słuchowych gwarantują pełną dyskrecję. Korzystanie z aparatów słuchowych wewnątrzusznych zapewnia wysoki komfort i pozwala zachować niedosłuch w tajemnicy.  

Rodzaje wewnątrzusznych aparatów słuchowych

Istnieje kilka rodzajów dyskretnych aparatów słuchowych, które można podzielić na: aparaty słuchowe wewnątrzuszne (ITE), aparaty wewnątrzkanałowe (ITC) oraz aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC).  

Aparaty słuchowe ITE wypełniają całą małżowinę uszną, podczas gdy aparaty ITC nie zakrywają małżowiny usznej, ich obudowa wypełnia tylko przewód słuchowy, kończąc się na jego ujściu. Dzięki temu aparat ITC jest mniej widoczny niż aparat ITE. Jeśli zależy Ci na praktycznie niewidocznym aparacie słuchowym, najlepszym wyborem są aparaty CIC. Są one umieszczane wewnątrz kanału słuchowego, zapewniając najwyższy poziom dyskrecji. Zazwyczaj posiadają cienką żyłkę ułatwiającą ich wyjmowanie. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne są również wygodne dla osób noszących okulary, ponieważ nie przeszkadzają w zakładaniu i zdejmowaniu okularów. Ponadto, dzięki umieszczeniu mikrofonu w kanale słuchowym, użytkownicy słyszą mniej szumów wiatru w porównaniu do aparatów zausznych. 

Oferta wewnątrzusznych aparatów słuchowych

W naszym sklepie internetowym oferujemy wiele rodzajów nowoczesnych aparatów słuchowych, w tym również aparaty słuchowe wewnątrzuszne. W ramach naszej oferty znajdziesz produkty renomowanych marek, takich jak Signia i Audio Service. Signia Silk to jedna z opcji najmniejszych aparatów słuchowych dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu kopułek Click Sleeves, możliwe jest idealne dopasowanie aparatu bez konieczności oczekiwania na indywidualne zamówienie, ponieważ dostępne są w różnych rozmiarach. Natomiast aparaty Signia Active przypominają kształtem słuchawki douszne i są odpowiednie dla osób z umiarkowanym ubytkiem słuchu. Marka Audio Service proponuje aparaty słuchowe Ida BT, które łączą doskonałą jakość dźwięku z szeregiem nowoczesnych funkcji. Jeśli poszukujesz dyskretnego aparatu słuchowego, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, aby znaleźć idealny aparat dla siebie. 

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne - dla kogo będą odpowiednim wyborem?

Każdy rodzaj aparatu słuchowego ma swoje wady i zalety. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne nie są odpowiednie dla osób z ograniczoną sprawnością manualną i osób starszych ze względu na ich niewielki rozmiar, który może sprawić trudności przy wkładaniu i wyjmowaniu aparatu z ucha. Ponadto, aparaty wewnątrzuszne nie zawsze są skuteczne w przypadku ciężkich ubytków słuchu. W takim przypadku aparaty zauszne będą lepszym wyborem. Mimo że miniaturowe aparaty słuchowe wewnątrzuszne umożliwiają łączność z telefonem komórkowym i wykonywanie połączeń, ich mały rozmiar uniemożliwia strumieniowanie dźwięku z telewizora lub innych urządzeń. Ponadto, aparaty słuchowe wewnątrzuszne są bardziej podatne na działanie woskowiny usznej niż inne rodzaje aparatów.  

Bez względu na wybrany rodzaj aparatu, kluczowe jest odpowiednie dopasowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Aby wybrać najlepszy aparat słuchowy, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych protetyków pod numerem telefonu 71 307 43 00

Ostatnie artykuły

Zapisz się do newslettera

Subskrybuj, aby otrzymywać nasze najnowsze aktualizacje na swoją skrzynkę odbiorczą!

Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie używania aparatów słuchowych lub nie wiesz jaki aparat słuchowy wybrać zapraszamy do kontaktu z naszymi protetykami: